Choď na obsah Choď na menu
 


Ročné bilancovanie KVH Zobor

9. 6. 2010

Ročné bilancovanie KVHZ

 

     Klub má ku dňu 9.6.2010 štyroch riadnych členov, troch žiadateľov o členstvo v skúšobnej dobe a jedného čestného člena. Dvom žiadateľom boli žiadosti zamietnuté, nakoľko sa počas skúšobnej doby neosvedčili a jeden žiadateľ o členstvo zomrel ešte pred schválením žiadosti.

     Počas ročného pôsobenia sme sa ako účinkujúci zúčastnili na deviatich oficiálnych bojových ukážkach v rámci SR, kde sme vystrieľali cca 2300 ks cvičnej munície a za účelom prepravy na tieto akcie a späť sme len v rámci SR najazdili spolu asi 3000 km. V priemere sme min. jeden krát do mesiaca navštívili múzeum alebo military burzu v zahraničí, kedže tam sa ponúka väčší sortiment. Na zahraničné akcie sme jazdili autami, lietadlami aj vlakom. Zúčastnili sme dvoch schôdzí Konfederácie klubov vojenskej histórie na Slovensku a jednej vedeckej konferencie na Vojenskej akadémii OS SR. Zorganizovali sme jednu vlastnú klubovú akciu na strelnici. Na našej klubovej webstránke sme za rok zaznamenali viac ako 10 000 návštev, pričom najnavštevovanejšie sekcie boli "Zberateľstvo, faleristika a burzy" a "Zbrane na reenacting".

     Či to je veľa alebo málo za 12 mesiacov od nášho vzniku posúďte sami, ale pri tom si treba uvedomiť, že to všetko robíme v rámci svojho voľného času a za vlastné peniaze s minimom sponzorských príspevkov. Za ten čas sme ale spoznali veľa dobrých ľudí, rozvinuli sme spoluprácu s ďaľšími KVH na Slovensku aj v zahraničí, nadobudli nové skúsenosti čo do reenactingu a získali nové vedomosti o vojenskej histórii Slovenska. Veľmi dôležité je pre nás aj to, že sme videli krásne miesta a mestá Slovenskej republiky, ktoré by sme inak nemali dôvod navštíviť.